• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Erasmus+ CODE NAME ROBOT

„Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat”

Ludwik Pasteur

 

W myśl tego motta Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie została jednym z siedmiu partnerów w międzynarodowym projekcie „Code name robot”, finansowanym w ramach programu Erasmus+ KA 201. Projekt ma na celu podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia oraz kompetencji pracowników w zakresie kodowania i robotyki. Głównym językiem projektu jest język niemiecki. W dniach  9.12.2018- 13.12.2018r.w Konya w Turcji spotkali się nauczyciele z wszystkich 7 krajów partnerskich: Polski, Turcji, Niemiec, Włoch, Litwy, Chorwacji i Portugalii. Naszą szkołę reprezentowały: p. Edyta Ptak, p. Monika Gorządek i p. Renata Kapica. Spotkanie dotyczyło ustaleń terminów wizyt w poszczególnych państwach oraz było zapoznaniem z warunkami kształcenia w szkole tureckiej. Odwiedziliśmy szkołę podstawową liczącą 1500 uczniów, którzy uczą się w systemie dwuzmianowym. Warunki lokalowe szkoły w niczym nie odbiegają od naszych polskich szkół. Największe wrażenie na zwiedzających wywarły dwie sale - jedna z przeznaczeniem do rozwoju logicznego myślenia, a druga do zajęć informatycznych. W czasie pobytu oprócz wymiany doświadczeń i dobrych praktyk grupa integrowała się podczas zwiedzania miasta i Kapadocji. Pełne wrażeń nauczycielki wróciły do Sycowa, planując już następny wyjazd i wizytę partnerów w Sycowie - będzie to pierwsze tak wielonarodowe spotkanie w naszym mieście.

Spotkanie w naszej szkole

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Code Name Robot w ramach programu Erasmus+. W dniach 29.04.-3.05.2019 odbyło się w Sycowie trzecie spotkanie projektowe nauczycieli z 7 państw- Litwy, Chorwacji, Turcji, Portugalii, Włoch, Niemiec i Polski.

Spotkanie w Portugalii

W dniach 11.03.2019-15.03.2019 w portugalskim mieście Vieira de Leiria odbywa się drugie spotkanie w ramach projektu ERASMUS+- Code Name Robot. Nauczyciele informatyki z siedmiu krajów dzielą się swoją wiedzą i wymieniają doświadczeniami z dziedziny programowania, robotyki i nowych technologii. Każdego dnia odbywają się zajęcia warsztatowe. Program przewiduje obserwację zajęć szkolnych, spotkanie z władzami miasta oraz władzami odpowiedzialnymi za edukację. W miłej atmosferze, przy wspólnych posiłkach, odbywają się rozmowy, które z dużym prawdopodobieństwem zaowocują przyszłymi, wspólnymi projektami.