Jesteś tutaj:Start / Aktualności

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 28 lutego - 1 marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne, które prowadził Pan Dariusz Duszeński - katecheta z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej we Włocławku, laureat wyróżnienia "Nauczyciel Roku" województwa kujawsko-pomorskiego. Dzieci uczestniczyły w naukach, które przybliżały znaczenie Wielkiego Postu. Nie zabrakło również modlitwy, radości, uśmiechu, muzyki i śpiewu. W ostatnim dniu uczniowie mieli możliwość spowiedzi świętej. Rekolekcje zakończyły się Mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Sycowie, której przewodniczył ks. Adam Gmerek.

Filmik

Sportowe podsumowanie I-go półrocza

W tym półroczu nasi uczniowie poza rozgrywkami szkolnymi , brali udział w wybranych zawodach z cyklu Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Zawody te odbywają się według harmonogramu ustalonego przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Oleśnicy.

JASEŁKA

W tym roku szkolnym jasełka przygotowali uczniowie klas trzecich, przy wsparciu chóru młodszych koleżanek. Aktorzy wystąpili dwukrotnie: w przedświąteczny piątek na scenie Centrum Kultury oraz w Święto Trzech Króli w kościele MB Częstochowskiej.

Turniej piłkarski o Puchar Dyrektora

W piątek w naszej szkole odbył się turniej piłkarski o Puchar Pani Dyrektor ⚽⚽🥇🥇
Do sportowej rywalizacji przystąpiły klasy 4 i 5 z naszej szkoły.
Po ciekawej rywalizacji najlepsza okazała się klasa5a.
1🥇Klasa 5a
2 🥈Klasa 4a
3 🥉Klasa 5b
4 Klasa 4b

Najlepszym zawodnikiem został uznany: Jakub Nyczka.
Najlepszym bramkarzem: Yehor Lopatin
Najlepszym strzelcem: Jan Bochyński.
Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe medale a klasa 5a puchar ⚽⚽⚽

Apel w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas 6a i 6b przygotowali okolicznościowy apel ukazujący historię naszej drogi do odzyskania suwerenności po 123 latach zaborów. W czasie przedstawienia wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych w wykonaniu tegorocznych laureatek Powiatowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej wspomaganych przez dziewczynki z klasy 6a.