• Zmień kontrast
  • Czcionka
Jesteś tutaj:Start / Aktualności

III Powiatowy Konkurs Informatyczny- historyczny sukces

14 grudnia 2019r. odbył się III Powiatowy Konkurs Informatyczny. Uczestniczyło w nim piętnaście  drużyn trzyosobowych.  Naszą szkołę reprezentowali: Krystian Zagórny, Michał Plata i Bartosz Gorządek.

Drużynowo:

I miejsce –SP 2 w Sycowie  – 244 pkt.

II miejsce – SP Gminy Oleśnica – 181 pkt.

II miejsce – SP 7 w Oleśnicy  – 181 pkt.

III miejsce – SP w Sokołowicach -176 pkt.

Indywidualnie:

I miejsce – Krystian Zagórny – SP 2 w Sycowie

II miejsce – Michał Plata – SP 2 w Sycowie

III miejsce – Bartosz Gorządek – SP 2 w Sycowie

Razem na Święta

Nasza Szkoła jak każdego roku w okresie przedświątecznym stara się pomóc potrzebującym. W tym roku włączyliśmy się w akcję „ Razem na Święta” ogłoszoną przez MEN. Podjęliśmy się działań z przedświątecznym wolontariatem:

- zbiórka potrzebnych rzeczy dla zwierząt w schronisku

- przybory szkolne dla potrzebujących uczniów

- Tytka charytatywna - zbiórka artykułów spożywczych i środków czystości dla potrzebujący

- kolędnicy na jasełkach w GKN Driveline

- świąteczna zbiórka słodyczy dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin

Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariatom, za wszelką pomoc i wsparcie w realizacji naszych przedświątecznych działań.

III b na wycieczce do " Szklanego Świata Bombki "

04grudnia klasa III b wybrała się na wycieczkę do " Szklanego Świata Bombki " w Krośnicach. Uczniowie poznali proces wytwarzania szklanych cudów: od wydmuchiwania przez srebrzenie do ręcznego malowania. Uczniowie brali również udział w  warsztatach samodzielnego przyozdabiania bombki. Zdobyta wiedza uświadomiła uczniom, że wyprodukowanie bombki to bardzo pracochłonny, ale ciekawy proces. Na koniec naszego pobytu udaliśmy się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich. Wróciliśmy do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń.

Mikołajkowy wyjazd

6 grudnia z okazji Mikołajek klasy 4a i 6c udały się na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie obejrzeli magiczny balet "Dziadek do orzechów" w Operze Wrocławskiej, a  następnie trenowali akrobacje w największym parku trampolin.