W dniu 16 marca2018 roku  odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Zwycięzcy poszczególnych grup  zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu, w tym uczeń Naszej szkoły Franciszek Sowa. Szkołę reprezentowali ponadto Przemysław Piecuch i Jakub Kurzac.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych musieli rozwiązać test zawierający zagadnienia z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie tradycji oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Laureatom nagrody wręczali: komendant gminny ZOSP RP st. kpt. w st. spocz. Jan Osiecki, zastępca komendanta powiatowego PSP w Oleśnicy bryg. Andrzej Fischer i nadleśniczy Nadleśnictwa Syców Józef Szymański