OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem ogłoszonego w 2001 roku przez Polską Izbę Książki święta jest propagowanie czytelnictwa. Nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta.

W bibliotece szkolnej „ Plastusiowy pamiętnik ” czytała pani dyrektor Edyta Ptak i pani wicedyrektor Patrycja Przybylska – Moskwa. Pani Alicja Łakoma zaprezentowała dzieciom baśń Andersena pt. „ Słowik”, natomiast pani Monika Zaborowska-Gawlikowska czytała „Bajkę o rybaku i rybce”.  W świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy "Czytanie na dywanie", pani pedagog Małgorzata Ziółkowska czytała uczniom „ Pięciopsiaczki ” Wandy Chotomskiej. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci chętnie odpowiadały na pytania związane z tekstem.